Cięcie płytek

Cięcie płytek

Dzień dobry. Co kupić do dekoracji wnętrz – prawdziwą cegłę, czy imitację? Wiadomo, że naturalna cegła wygląda lepiej, ale jak to się ma do cen? Skąd taką cegłę kupić? Chcemy w sypialni jedną ścianę taką cegiełką sobie obrobić. Fajnie to powinno wyglądać.

andrew66

Posty: 2

 
Cegły to nie wiem gdzie kupić, ale z chęcią bym was podpytał przy okazji o prawdziwe dachówki. Gdzie tanio, gdzie w dobrym standardzie można dostać? Podobnie jak cegły tak i dachówki są ponadczasowe, żadna blacha, żadna imitacja tego nie zastąpi jeśli chodzi o parametry.

tomeix

Posty: 18

 
Nie orientuję się co do takich płytek z cegły. Jakoś nigdy nie miałem takiej koncepcji żeby w tym stylu urządzać sobie mieszkanie. Ale na pewno jest to jakieś rozwiązanie. Czasami przeglądam zdjęcia projektów na stronach o architekturze to tam cegły jest sporo, wiele osób na takie wykończenia stawia.

codePerformance

Posty: 8

 
Moi dziadkowie mają dom w starym stylu utrzymany i u nich cegieł jest sporo. Zwłaszcza salon z kominkiem gdzie wszystko obłożone jest cegłami naprawdę świetnie wygląda. Teraz już mało kto tak sobie wnętrza urządza. Ludzie stawiają na plastik, szkło, metal.

RufleX

Posty: 10

 
Hej. Niedawno kupowałem licówki od ludzi z Retro Cegiełka – retrocegielka.pl. Bardzo fajna, kompleksowa obsługa. Mają wyselekcjonowane cegły pochodzące z rozbiórek na przykład, czyszczą je i przycinają. Niektóre licówki pochodzą z zewnętrznych części cegły – są bardziej chropowate, naturalnie spękane, ale też są płytki wycinane z wewnątrz cegły. Ja korzystałem z takich płytek przy remoncie łazienki. Efekt jest genialny. Teraz można tak dobrze cegłę zaimpregnować, że woda i wilgoć jej niestraszna.

namok

Posty: 12

 
Zwłaszcza w knajpach takich jak puby, bary podobają mi się ceglane dekoracje. Dobrze to wygląda, jest zupełnie inny charakter wykończenia wnętrz. Ale z tego co wiem to takie prawdziwe cegły potrafią sporo kosztować.

Marioleczka

Posty: 12

 
Brat coś ostatnio opowiadał, że chce właśnie sobie ściankę z cegieł zrobić w salonie vis a vis telewizora. Ciekawe jak jemu to wyjdzie, bo w sumie na fotkach z projektów które mi pokazywał wygląda to wszystko ekstra.

wiesław11

Posty: 3

 
Ile za metr kwadratowy takich ceglanych płytek trzeba zapłacić? To są ceny porównywalne do tego ile kosztują płytki ceramiczne, czy totalnie nie ma porównania?

Acclaim

Posty: 14

 
Cegła cegle nierówna. Można kupić lepszej klasy materiały, które rzeczywiście długo posłużą, jak też cegłę, która się lada moment rozsypie na kawałki. Dużo zależy od tego skąd taka cegła dokładnie podchodzi i jak jest zabezpieczona.

Hoteowo24h

Posty: 17

 
Gdzieś słyszałem, że na mieście przycinają stare cegły na płytki, ale nie znam konkretów. Pogadam w pracy z kumplem, bo on coś takiego planuje zamawiać do siebie do przedpokoju.

Bunys

Posty: 21